PARTNEŘI


Sport je vhodný pro každého a v každém věku

Vítejte na stránkách vašich oblíbených zprostředkovatelů sportovních a kulturních zážitků.

 

18.12.2021

Závodní maraton na Monínci vrcholí

Závodní maraton na Monínci vrcholíPo Mistrovství ČR snowboardcrossařů a skicrossařů se konají o víkendu 18.-19.12.2021 na Monínci souboje alpských snowboardistů o body do Evropského poháru. Místo crossové tratě paralelní slalom. Sněhové podmínky nejsou po oblevě, která zasáhla celé Česko, ideální, ale soutěže to neohrozí.

15.12.2021

FIS Mistrovství ČR ve skicrossu

FIS Mistrovství ČR ve skicrossu Kolotoč snowboardových a lyžařských soutěží se na Monínci roztáčel ve dnech 14.-15.12.2021 dál. Výborně připravenou crossovou trať opustili snowboardisté a do soubojů se pustili lyžaři crossisté. "Konečně" se odjelo přeložené Mistrovství ČR ve skicrossu, které bylo původně plánované na březen 2021, ale pandemie rozhodla jinak. Co do délky je trať kratší, jedná se tedy o sprint, ale podmínky pro soutěže jsou skvělé. Středisko Monínec se jistě stane oblíbenou lokací pro pořadatele i pro závodníky.

09.12.2021

Zima je tu! V sobotu odstartuje také závodní sezóna

Zima je tu! V sobotu odstartuje také závodní sezónaSněhová nadílka je štědrá, lyžaři a snowboardisté se mohou těšit na upravené sjezdovky v mnoha areálech v celé republice. Jako první zahájil svojí zimní sezónu Areál Monínec. A právě tady odstartují snowboardisté již tuto sobotu, 11.12. svojí závodní sezónu mezinárodním závodem ve snowboarcrossu. Trať na Monínci je připravena na napínavé souboje, realizační tým je připraven nabídnout kvalitní soutěž jak pro závodníky, tak pro diváky. Těšíme se na parádní sportovní víkend!

29.11.2021

Tradiční Božídarské, vánoční razítko, bez kterého by nebyla Ježíškova pošta

Tradiční Božídarské, vánoční razítko, bez kterého by nebyla Ježíškova poštaPříležitostné vánoční razítko můžete na Božím Daru získat od roku 1994, kdy Česká pošta vydala jeho první edici. Pro Vánoce 2021 bude Ježíškova pošta, Pošta Partner, používat ruční příležitostné razítko s textem „Boží Dar“, které znázorňuje násobené kružnice symbolizující otevřenou náruč, zářící hvězdy a energii, která prýští ze splněných přání a vánoční atmosféry. Autorkou návrhu, který se z Ježíškova městečka rozletí do celého světa na pohlednicích, vánočních přáních i dopisnicích, je Věra Marešová. Na originálním vánočním razítku v minulých letech nechyběl například Ježíšek, vánoční hvězda, věnec nebo kometa, klasické atributy vánočních svátků. O tom, že vánoční razítko se těší velké oblibě mezi dětmi i sběrateli, svědčí destinace, kam zásilky s příležitostným razítkem putují. Daniela Tautermannová z Infocentra Boží Dar upřesňuje: „Pravidelně putují vánoční přání z naší Ježíškovy pošty do Německa, Rakouska, Polska, Ruska, ale také do zámoří. Vánoční razítko připojujeme na dopisnice také pro adresáty z USA, Kanady, Číny nebo Austrálie.“ Příležitostné razítko je pro pracovníky Pošty Partner také fyzicky náročnou činností. Rekordních 386 kilogramů v Ježíškově městečku v Krušných horách orazítkovali v roce 2016, v koronavirovém loňském roce 2020 to bylo347 kg. Také pro vánoční poštu bylo nutno přijmout opatření v souvislosti s pandemií COVID-19. Pracovníci Pošty Partner nosí roušky a se zásilkami a ručním příležitostným razítkem pracují v rukavicích. Od 1. do 23. prosince můžete vánoční razítko získat i vy. 5 kroků jak správně postupovat. 1. Napište Vaši pohlednici, vánoční dopis nebo přání Vašim blízkým nebo známým. 2. Napište na Vaši zásilku určenou k orazítkování cílovou adresu. 3. Ofrankujte Vaši zásilku poštovní známkou odpovídající poštovnému do místa určení. 4. Váš pohled, dopis nebo přání vhoďte osobně do Ježíškovy schránky na Božím Daru nebo zašlete v obálce na adresu Vánoční pošta, Boží Dar 1, 36262 Boží Dar. 5. Vaši vánoční zásilku orazítkují pracovníci Infocentra a Pošty Partner od 1. do 23. prosince příležitostným vánočním poštovním razítkem a odešlou zpět na Vámi uvedenou adresu. Adresa Ježíškovy pošty: Vánoční pošta Boží Dar 1 362 62 Boží Dar Více informací na www.bozidar.cz

25.11.2021

Sportovní příprava mladých sportovců

Sportovní příprava mladých sportovcůKlub Krušných hor začal s pravidelným tréninkem členů snowboardového družstva mládeže. Někteří se zúčastnili soustředění na ledovci, někteří absolvují tréninky v banger parku v Rakousku. V současné době vrcholí příprava na zimní provoz snowparku na Božím Daru a věříme, že sezóna proběhne bez omezení sportující mládeže a provozu lanovek a vleků a konečně bude možné využít nemalé úsilí, které příprava parku představovala. V termínové listině Svazu lyžařů a snowboardistů ČR jsou naplánované mezinárodní soutěže FIS v paralelních disciplínách, ve snowboardcrossu a juniorský závod ve freestyle snowboardingu, na které se můžeme těšit právě na Božím Daru. Sezónu plánujeme zakončit v tradičním duchu oblíbenou soutěží Supercross pro mladé běžkaře. Poděkování patří Karlovarskému kraji za finanční podporu přípravy sportovců i technického zabezpečení tréninku a soutěží. Foto Přemek Vida