Kategorie: Archiv článků, Novinky

To byl NORDIC SUPERCROSS 2022……

To byl NORDIC SUPERCROSS 2022……Tři roky plánovanou soutěž Nordic-Supercross pro mladé běžce na lyžích se konečně podařilo v sobotu 26. března v božídarském lyžařském areálu Hranice uspořádat. Slunečná obloha, perfektní a zábavná trať, vysoká účast odvážných sportovců z Čech i ze Saska a napínavé souboje, to je krátké, ale výstižné zhodnocení. Úderem osmé hodiny ranní se sjezdovka zaplnila a závodníci měli prostor na prohlídku připravené trati i na tréninkové jízdy. Přesně v 9:00 hodin soutěž zahájilo startovní číslo 1 první kvalifikační jízdou a pak už se ve dvacetisekundových intervalech na trať vydalo dalších 175 registrovaných závodníků. Pokud se první jízda nepodařila, měli mladí lyžaři šanci svůj výsledek zlepšit ve druhé kvalifikační jízdě. Rychlejší čas z obou jízd byl základem pro výsledkovou listinu nejmenších kategorií 5 – 9 let a především základem pro nasazení do finálových jízd starších kategorií. Ty pravé a napínavé souboje začaly krátce po poledni. To už startovali vždy 4 závodníci najednou a vyřazovacím systémem, kdy postupují 2 rychlejší závodníci do další jízdy, závod dospěl do svého finále. Z těchto napínavých a divácky velmi atraktivních rozjížděk vzešli vítězové jednotlivých chlapeckých i dívčích kategorií. Ti pak byli ocenění v rámci vyhlášení vítězů hodnotnými trofejemi.

Poděkování za parádní sportovní zakončení zimní sezóny patří všem pořadatelům z českého Klubu Krušných hor a z partnerského saského klubu SSV 1863 Sayda, pohotové moderátorce, produkčnímu týmu, který celý den prostřednictvím několika kamer on-line „streamoval“ na stránkách www.snowgames.live, EU za finanční podporu a především všem 23 klubům z česko-německého Krušnohoří a jejich skvělým závodníkům za účast a především za skvělé sportovní zážitky. Výsledky soutěže dle jednotlivých věkových kategorií a bohatá fotogalerie na stránkách www.supercross-klinovec.com. Už teď se těšíme na NORDIC-SUPERCROSS 2023!