PARTNEŘI


Kategorie: Novinky, Archiv článků

V nedělním závodě Evropského poháru obsadili stupně vítězů Rakušané

V nedělním závodě Evropského poháru obsadili stupně vítězů RakušanéUž sobotní závod FIS Evropského poháru ve snowboardingu naznačil, že Rakušané přijeli do Mariánských Lázní s jasným cílem - pro medaile. Že ale v dalším dni předvedou v paralelním slalomu až takovou medailovou sklizeň, to nikdo nečekal. V kategorii mužů obsadili dnes rakouští jezdci celé stupně vítězů – nejvíce prudký svah sedl Alexanderovi Payerovi, mezi ženami se ještě „vešla“ do trojlístku nejlepších Ruska Natalia Soboleva, která nakonec v těsném finále porazila Andreu Minarik, jak jinak než z Rakouska.


Čeští jezdci se mezi nejlepší ani v neděli nedostali. Jezdci s medailovými ambicemi a vrcholnou formou totiž dali přednost přípravám na závody v Soči. „Využili příležitost poznat co nejlépe svah v olympijském areálu a natrénovat před chystaným Světovým pohárem,“ vysvětlil manažer úseku snowboardingu Svazu lyžařů ČR Miroslav Schimmer.


Na Mariánské Lázně bude zřejmě nejlépe vzpomínat favorizovaný jezdec Rakušan Alexander Payer. Ten v sobotním i v nedělním závodě postoupil do finále. V sobotu ho těsně překonal Němec Daniel Weis, ovšem v neděli si Payer už nenechal vítězství proklouznout mezi prsty. Vítězný Payer tak ještě upevní svou pozici v Evropském poháru v paralelním slalomu, kde byl už před zahájením mariánskolázeňských závodů na průběžné první příčce. Zředit rakouský úspěch ještě mohl Kanaďan Matthew Carter, ten ovšem ve vyřazovacích jízdách o třetí místo podlehl Sebastianovi Kislingerovi.
Naopak v kategorii žen už nedokázala na svůj zlatý úspěch ze soboty navázat Rakušanka Maria Sitzenfrei. V neděli byly úspěšnější její kolegyně z národního týmu i sokyně z Ruska.


Nedělní závod FIS Evropského poháru ve snowboardingu se těšil přízni počasí. Diváky prohřívaly celý den sluneční paprsky, ovšem teplota nebyla tak vysoká, aby změkčila ledový terén. Podmínky pro paralelní slalom byly tedy zcela ideální. „Těšíme se naviděnou opět za rok,“ vzkázal divákům Miroslav Schimmer po vyhlášení. 

Výsledky nedělního závodu snowboardového FIS Evropského poháru v paralelním slalomu:

Muži:
1. misto: Alexander Payer (Aut)
2. misto: Johann Stefaner (Aut)
3. misto: Sebastian Kislinger (Aut)
4. misto: Matthew Carter (Can)
Ženy:
1. misto: Natalia Soboleva (Rus)
2. misto: Andrea Minarik (Aut)
3. misto: Bernadette Ernst (Aut)
4. misto: Ekaterina Khatomchenkova (Rus)

print Formát pro tisk