Kategorie: Archiv článků, Kalendář akcí, Novinky

Zimní finále mladých krušnohorských běžkařů se blíží

Zimní finále mladých krušnohorských běžkařů se blížíV neděli, 23.3.2014 to vypukne. již po čtvrté zamíří do oblasti Interskiregion Klínovec – Fichtelberg oblíbená soutěž SUPERCROSS 2014, unikátní kombinace skicrosu a sprintu na běžkách, pro mladé naděje českého a saského běžeckého lyžování. Na startu se sejdou všichni milovníci adrenalinu na běžkách věkových kategorií 6-18 let a změří síly v závodě, ve kterém musí dokázat, že už na nich opravdu něco umí. A také že se nebojí! Poprat se musí nejen s nástrahami na trati, ale také s dalšími třemi závodníky, kteří mají hodně nabroušené lokty. Svoji účast přislíbili čeští i němečtí závodníci, o kterých možná v budoucnosti v rámci velkých světových soutěží mnoho uslyšíme. O medaile se poperou mezi mnoha jinými jmény také Vítězové Německého poháru Merle Richter/ročník 2001 (SSV 1864 Sayda) a Jonas Schröter/ročník 2000 (SCMK Hirschau) za saskou stranu a vítězka Českého poháru Zuzana Matějková/2001 a druhý Martin Jeřábek/2001 (oba Loko Teplice) za stranu českou.

Soutěž SUPERCROSS 2014 není pro mladé běžkaře jen tečkou za zimní lyžařskou sezónou, ale je zároveň poslední soutěží česko-německého seriálu JUNIOR-TROPHY Erzgebirge. Seriál JUNIOR-TROPHY Erzgebirge (JTE) je seriál zimních soutěží, orientujících se na vytrvalostní sport a všestranný pohyb dětí a mládeže v Krušných horách. Sportovci nezahálejí ani v létě, seriál JTE má také svojí letní alternativu. Hlavní motto seriálu je především radost ze sportu a zábava při soutěžích.  Také letos se do seriálu organizačně zapojily kluby z Čech a ze Saska a nabídly celkem 5 soutěží. Více na www.junior-trophy.de.

Soutěž SUPERCROSS 2014 však není zdaleka jen pro registrované závodníky, může zapojit kdokoliv ve věku 6-18 let. Stačí mít běžky, odvahu, chuť závodit a přihlásit se na webových stránkách soutěže www.supercross2014.com.

Startovné ani žádný registrační poplatek nevybíráme, protože naše soutěž je společným, česko-německých projektem a těší se finanční podpoře z fondů EU, v rámci projektů Cíl3 Euroregionu Krušnohoří.

Ti nejlepší z každé, z celkem dvanácti věkových kategorií, vyhrávají medaile, diplomy a poháry. Jeden závodník a jedna závodnice napříč všemi věkovými kategoriemi s nejrychlejším časem na trati si odvezou již tradičně mikrovlnnou troubu značky WHIRLPOOL.