PARTNEŘI

Kategorie: Archiv článků, Novinky

Euro-Regio-Cup 2007 soutěž o Vánoční vločku

Na Krušnohorském Klínovci si to v neděli na sjezdovce Pod Zámečkem "rozdali" čeští a němečtí lyžaři v soutěži o Vánoční vločku, soutěži ze seriálu Euro-Regio-Cup.

Chomutovský Spot Club 2000 uspořádal se svým partnerským německým klubem TSV Pobershau a ve spolupráci se Skiareálem Klínovec soutěž v obřím slalomu pro bezmála 120 registrovaných, ale i neregistrovaných závodníků.

Sportovní boje probíhaly v celkem 12 věkových kategoriích a ceny se rozdělily téměř 50:50 mezi Čechy i Němce. Některé kategorie zcela ovládli němečtí závodníci, jiné patřily výhradně Čechům. Spokojenost však zavládla napříč celého závodního pole.

Vhledem k tomu, že byl tento projekt spolufinancován z fondů EU, neplatil se žádný registrační poplatek a díky partnerům, kteří soutěž podpořili, si hodnotné věcné ceny neodnášeli jen vítězové, ale také jiní šťastlivci. Startovní čísla byla slosovatelná a tombola opravdu stála za to !

Nejrychlejší čas dne mezi muži měl Christian Weitzmann/GER, 17:06, mezi ženami byla s časem 18:30 nejrychlejší Němka Tina Walther. Čechům se dařilo především v dětských kategoriích. V kategorii dívek do 5 let zvítězila Anežka Himmlová z Mezihoří, nejrychlejším závodníkem do 10 let byl Jan Zabystřan z Chomutova.

Byl to bezvadně strávený předposlední den roku 2008 a jak se mezi účastníky neslo, tak se všichni již dnes těší na další ročník.

Poděkování patří nejen všem účastníkům, kteří se nebáli krušného počasí v Krušných horách, ale především všem partnerům, kteří se na uspořádání sportovního dne podíleli.